Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Caddesi Black Out İş Merkezi No: 211 İç  Kapı No: 64 Şişli/İSTANBUL

Neden Teşvik Danışmanlığı Hizmeti Almalısınız?

18.09.2020
601
Neden Teşvik Danışmanlığı Hizmeti Almalısınız?

Neden Teşvik Danışmanlığı

Günümüzde Türk firmaları eskiye oranla dışarıdan daha fazla danışmanlık desteği almakla beraber yine de yeteri kadar faydalanmamaktadır ya da faydalanmak istememektedir. Yapımız gereği her şeyi yapabileceğimize olan inancımız, fikir ve bilginin hizmet olarak görülmemesi ya da firmalarımızın henüz danışmanlık hizmetine ayıracak tasarruflarının oluşmaması gibi sebepler ile Türkiye’de danışmanlık kültürü henüz oluşamamıştır. Danışmanlık kültürünün gelişmesi, firmaların işletmede yaşadıkları sorunları gidererek daha uzun ömürlü ve daha kârlı olmalarına olanak sağlayacaktır. Tabii ki bu kültür bir anda değil, zaman içerisinde çağa ayak uyduran firmaların da artması ile birlikte oluşacak bir kültür.

 

Teşvik Danışmanlığı

Peki neden teşvik danışmanlığı hizmeti almalısınız? Başka bir ifade ile teşvik danışmanının bir firmaya ne gibi faydaları vardır?

 

Teşvik danışmalığı hizmetinin bir firmaya faydası ilk ve en önemlisi olarak teşviklerden maksimum seviyede yararlanmasıdır. Genel olarak ülke çapında teşvikler hakkında bilgilendirme yetersiz olması sebebiyle, firmalar devlet desteklerinin tamamından haberdar olamamaktadır. Bu da bazı desteklerden faydalanırken bazılarından faydalanamamalarına yol açıyor. Desteklerden azami bir şekilde faydalanmak için devletin sağladığı desteklerin hepsinden haberdar olmanız ve firmanız için kullanabileceğiniz başlıkları belirlemeniz gerekmektedir. Teşvik danışmanı ile çalışmanın artısı, daha işbirliğine başlanması aşamasında çıkardıkları teşvik projeksiyonu ile birlikte firmanızın yararlanabileceği desteklerin belirlenmesidir. Bu sayede firmanızın yararlanabileceği her destekten yararlanmasını sağlayarak firmanız için teşvik tasarruflarınızı maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.

 

Teşvik danışmanının faydalarından bir diğeri de teşvikler için firma bünyesinde bir eleman çalıştırmanızın gerekmemesi. Bu iş için çalıştıracağınız bir eleman için yıllık yapacağınız masrafın yarı fiyatına işleri sizin için dışarıdan ve daha profesyonel bir şekilde yürütebilecek kişilerle çalışmış olursunuz. Teşvikleri takip etmesi için firma bünyesinde yeni bir eleman yerine içerden bir kişiyi görevlendirerek çözüm yoluna gitmeye de çalışabilirsiniz ama bu da çok sağlıklı bir seçim olmayacaktır. İşleri içerden takip etmesi için belirleyeceğiniz elemanın öncelikleri arasında devlet destekleri olmayacağı için başvuru sürecinin takibini yapamayacak ya da yapmak istemeyecektir. Zira sizin bu şekilde bir görevlendirme yapmanız, içerdeki elemanın gözünde devlet destekleri olsa da olur olmasa da olur izlenimi bırakacağından hem işlerin üzerine tam olarak düşmeyecek hem de mevzuat değişikliklerini ya da yeni çıkan teşvikleri takip etmeyecektir.

 

Bir önceki paragrafta mevzuat ve yeni devlet desteklerinin takibi yapılması konusu geçmişti. Birazda bunun için açalım. Kitabın geneline bakıldığında mevzuat ve yeni desteklerin takibi devlet desteklerinden faydalanılması için en önemli koşulların başında gelmektedir. Teşvik danışmanı ile çalışarak her zaman mevzuat değişiklerinden haberdar olabilir yeni çıkan devlet desteklerinden faydalanabilirsiniz.

 

Özetle bir teşvik danışmanı ile çalışarak, faydalanabileceğiniz her bir teşvik başlığından faydalanarak teşvik tasarruflarınızı maksimuma çıkarabilir ve ayrıca daha az masrafla teşvik işini dışarıdan ve profesyonel kişilere yaptırabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: