Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Caddesi Black Out İş Merkezi No: 211 İç  Kapı No: 64 Şişli/İSTANBUL

Sağlık Turizmi Teşvik İmkanları

20.12.2021
1.617
Sağlık Turizmi Teşvik İmkanları

Sağlık Turizmi Teşvik İmkanları

Bir turizm cenneti olan Türkiye, bu başarısını sağlık turizminde de gösteren bir ülkedir. Sağlık turizminde dünya genelinde 9. Sırada yer alıyor olması, Türkiye’nin sağlık sektöründe duraksamadan ilerlemesini ve gelişmesini sağlamaktadır. Bu yoğun arz talep üzerine ise sağlık turizmi Türkiye için oldukça önemli döviz gelirlerinden biri haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin uluslararası sağlık sektöründe hem iyi bir konumda olabilmesi hem de kendini sürekli olarak geliştirebilmesi için birçok farklı imkan sunmuştur. Bu imkanlar arasında gerek maddi destek gerekse profesyonel personel yetiştirme için eğitim programları yer almaktadır.

Eğitim ve Teşvik Destekleri

Türkiye’nin her geçen gün sağlık merkezi haline geliyor olması, bu sektörde yer alacak kişilerin profesyonel kişiler olması gereksinimini doğurmuştur. Buna bağlı olarak Sağlık Turizm İşletmeciliği 2 yıllık bir üniversite bölümü olarak açılmıştır. Bu sayede alanında profesyonel kişilerin yetiştirilmesi ile sağlık turizminin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Bakanlık, sağlık kurum ve kuruluşlarının gerekli atılımları yapabilmesi ve gelişmesi için belirli şartlara uygunluk halinde sağlık turizmi teşvik imkanları sağlamaktadır. Bu destekler kapsamında, şirketlerin yurtdışına fuar katılımlarından, misafirlerinin konaklama masraflarına kadar birçok gider için maddi destek sağlanmaktadır. Bu destekler ile firmaların gerekli fuarlara katılabilmesi, adlarını uluslararası mecralarda duyurabilmesi ve böylece kendilerini geliştirmeleri hedeflenmiştir. Gerekli şartlara uygunluk halinde firmaların devletten alabileceği çeşitli teşvikler yer almaktadır;

  • Reklam tanıtım ve pazarlama desteği
  • Danışmanlık desteği
  • Tercümanlık personel desteği
  • Hasta yol desteği
  • Acente komisyon desteği
  • Ürün ve hizmet tescil desteği
  • Rapor ve yurtdışı şirket alımına yönelik danışmanlık desteği
  • Çevre ve kalite belgeleri desteği
  • Yurt dışı birim desteği
  • Yurt dışı fuar katılım desteği

Bu teşvikler için çeşitli başvuru şartları yer almaktadır. Başvuruların gerekli belgelerle eksiksiz şekilde gerçekleştirilebilmesi ve süreç takibi sağlanabilmesi için ise kurum veya kuruluşlara danışmanlık desteği veren firmalar bulunmaktadır. Gerekli sağlık turizmi teşvik imkanlarından yararlanmak ve profesyonel şekilde ilerlemek isteyen firmalar için Bumerang Danışmanlık olarak danışmanlık desteği sağlamaktayız. Profesyoneller için profesyonel bir hizmet sunarak, sağlık turizminde önde gelen firmalardan biri olmanızda sizlerin yanındayız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: