Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Caddesi Black Out İş Merkezi No: 211 İç  Kapı No: 64 Şişli/İSTANBUL

KTZ Küresel Tedarik Zinciri Teşviği Nedir? Nereden Çıkmıştır?

18.09.2020
1.420
KTZ Küresel Tedarik Zinciri Teşviği Nedir? Nereden Çıkmıştır?

Küresel Tedarik Zinciri

İhracat diyalektiği ve evrimini doğru anlayan bir yaklaşım görmek ve realiteden kaynaklanan sonuçlar üretmek önemli bir başarıdır. Bu kutlanacak bir eylem ve gerekli bir teşvik kalemidir.

Küresel Tedarik Zinciri; Bu teşvik kaleminde bahsedilen dünyanın her yerinde faaliyette bulunan marka ve ciro bakımından küresel ölçekte satış kabileyi olan markalar için ürün yada ara mal tedariği sağlayacak firmaların bu tedarikte kendinden talep edilecek yeterlilikleri sağlamaları için gerekli talepleri karşılayacak bir proje desteğidir.

Bu teşvik için bir proje yazılması ve bu sürecin başlangıcında talebin olması yada hali hazırda KTZ için üretim yapılıyor olmalı.

  • Makine, Ekipman, Donanım Alımı
  • Yazılım Alımı
  • Eğitim, Danışmanlık ve Müşteri Ziyaretleri
  • Sertifikasyon, Test/Analiz, Ürün Doğrulama Harcamaları

Ana pazarlama stratejilerinden biri köpekbalığının altında beslenmektir. Markalaşma altyapısı ve kültürü olmayan gerçek anlamda işletme ve ihracat için disipline olmakta zorlanan pazarlama üretim ve ihracat döngülerini bir arada götüremeyen Türk kobisi için önemli bir argümandır markalara üretim yapmak.

Nike, Puma, Adidas, Zara gibi tekstil devlerine, Ford, Fiat ve Otomobil devlerine üretim yapan Corfoaure, Wall Mart gibi zincirlere üretim yada mal vermek için gerekli süreçleri yönetmek, öğrenmek, üretimi dönüştürmek için gerekli finansmanı sağlamak amacı ile getirilen teşvik sistemidir.

Hükümetin en doğru yeni dönem teşviklerinden biridir bence. Bu konuda tüm Ekonomi Bakanlığı bürokratlarına teşekkür etmek lazım. Uygulamada karşılaşılacak sorunlarda bertaraf edilirse ülkemize ve kobilerimize hayırlı olacaktır.

Dikkat teşvikler devam ediyor. Bakanlığı izlemeye devam edip stratejilerimizi belirlemeliyiz. Buı süreçleri yönetmek içinde bize iyi bir teşvik danışmanına ihtiyacınız var…

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: