Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Caddesi Black Out İş Merkezi No: 211 İç  Kapı No: 64 Şişli/İSTANBUL

Hasta Yol Desteği

Hasta Yol Desteği

Hasta Yol Desteği

Bakanlık ile Hasta Yol Desteği protokolü yapan özel sağlık kuruluşları tarafından hastaların tedavi edilmek üzere;

  • Tarifeli uçak seferi ile Türkiye’ye gelmesi durumunda uçak veya diğer ulaşım giderleri hasta başına % 60 oranında ve 24.000 TL tutarına kadar,

ödenir. Toplamda yıllık 12.000.000 TL tutarına kadar desteklenir. Bu limit poliklinik ve muayenehaneler için 1.202.000 TL ile sınırlıdır.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin

Bumerang Danışmanlık
Sabit Telefon: 0212 970 11 94
GSM: 0536 584 75 82
Email Adresi: info@bumerangdanismanlik.com

Türkiye’de tedavi edilen uluslararası hastaların(sağlık turistlerinin) ekonomi sınıfı ulaşım giderlerinin desteklenmesine yönelik destek başvuruları, Genel Müdürlük ile protokol yapan sağlık kuruluşu tarafından Hasta Yol Desteği Başvuru Belgeleri ile birlikte DYS(Destek Yönetim Sistemi) üzerinden yapılır.

Hasta yol desteğinden yararlanabilmek için, ülkeye giriş tarihinden itibaren en geç 7 (yedi) gün içinde hastanın sağlık kuruluşuna giriş kaydı yapılması gerekir. Aksi takdirde destekten yararlanılamayacaktır.

Destekten yararlanabilmek için hak ediş tutarının 2 katına kadar hastaya fatura kesilmiş olması gerekir.

Hasta Yol Desteği kapsamında protokol yapmak isteyen sağlık kuruluşu, faaliyet izin belgesi ve yetkili/yetkililer tarafından tarih kısmı boş bırakılarak imzalanmış “Hasta Yol Protokolü (EK-13A)” ile birlikte DYS(Destek Yönetim Sistemi) üzerinden başvuru yapar. Destek başvuruları, protokol imzalanmasını müteakip DYS üzerinden alınan onay sonrası yapılır.

Hasta yol desteği başlangıç tarihi olarak ilk destek ödemesine konu olan uluslararası hastalardan ülkeye giriş tarihi en eski tarihli olanı baz alınacaktır. Bu tarihten itibaren 5 yıl sonra bitecektir. Bu tarihten önceki döneme ait uluslararası hasta girişleri desteklenmeyecektir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: