Merkez Mahallesi, Kamara Apt, Hasat Sk. No: 52, 34360 Şişli/İstanbul

Personel Desteği

Personel Desteği

Personel Desteği

Sağlık kuruluşları/tesisleri tarafından yurt içinde istihdam edilen, tercüme hizmeti veren aynı anda en fazla 2 personelin maaşları, aylık brüt maaşı üzerinden % 50 oranında ve personel başına yıllık 25.000 dolara kadar desteklenmektedir.

Personel desteğine yönelik harcamaların desteklenmesine yönelik başvurular, sağlık kuruluşları/tesisleri tarafından üçer aylık dönemlerle gerekli evraklar ile birlikte DYS(Destek Yönetim Sistemi) üzerinden yapılır.

İncelemeci kuruluş(Hizmet İhracatçıları Birliği) destek başvurusunu, istihdam edilen personelin eğitimi, yabancı dil bilgisi seviyesini ve tecrübesini de dikkate alarak sonuçlandıracaktır.

Sağlık kuruluşunun ortakları bu kapsamda verilen destekten yararlanamazlar.

Personel Desteği başlangıç tarihi olarak ilk destek ödemesinde yer alan en eski tarihli tercümanlık hizmetine ilişkin ödeme belgesi baz alınacaktır. Destek süresi, bu tarihten itibaren 48 ay sonra son bulur. Bu tarihten önceki döneme ait giderler desteklenmez.

Brüt maaş tutarı belirlenirken istihdam desteği kapsamında yararlandırılan personele, ilgili ay içerisinde Asgari Geçim İndirimi(AGİ) hariç olarak yapılan ödeme ile çalışana ait vergi, sosyal güvenlik ve bireysel emeklilik kesintileri dikkate alınır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: