Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Caddesi Black Out İş Merkezi No: 211 İç  Kapı No: 64 Şişli/İSTANBUL

Reklam Tanıtım Ve Pazarlama Desteği

Reklam Tanıtım Ve Pazarlama Desteği

Reklam Tanıtım Ve Pazarlama Desteği

Reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine yönelik harcamalar, %60 oranında ve yıllık en fazla 12.000.000 TL tutarında desteklenir. Bu tutar poliklinik ve muayenehaneler için 4.809.000 TL kadardır.

Yapılan reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyeti ile doğru hedef kitleye yeterince ulaşılması, uygun bir organizasyon mekânının seçilmesi ve tanıtım amaçlı mesajın etkin iletişim yöntemleri kullanılarak verilmesi, bu madde kapsamındaki desteklerden yararlanılması açısından esastır.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin

Bumerang Danışmanlık
Sabit Telefon: 0212 970 11 94
GSM: 0536 584 75 82
Email Adresi: info@bumerangdanismanlik.com

Reklam Tanıtım Ve Pazarlama Desteği

Yurtdışına yönelik olarak gerçekleştirilen Google Ads, Facebook, Instagram, billboard, afiş, broşür, TV ve radyo vs. reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine yönelik harcamaların desteklenmesine yönelik başvurular, faaliyetin tamamlanmasının ardından sağlık turizmi sektöründe faaliyet gösteren yararlanıcılar tarafından gerekli evraklar ile birlikte DYS üzerinden yapılır.

Yapılan tanıtım faaliyetinin doğru hedef kitleye ulaşılması, en uygun organizasyon mekânının belirlenmesi ve tanıtım amaçlı mesajın etkin iletişim metotları kullanılarak verilmesi, reklam, tanıtım ve pazarlama desteği kapsamındaki desteklerden yararlanılması açısından önemlidir.

Afiş, katalog, broşür, billboard gibi basılı tanıtım materyalleri ile eşantiyon malzemeleri ve tanıtım filminin desteklenmesine yönelik başvurular için tanıtım malzemesinin ya da tanıtım filminin kullanıldığı etkinliğe ait bilgi ve görsel örneklerin sunulması gerekir. Yurtiçinden temin edilen tanıtım materyallerinin yurt dışına gönderildiği gümrük beyannameleri (bedelsiz veya iz bedelli olmalı), miktarların belirtildiği detaylı kurye, kargo faturaları veya uygun nitelikteki belgeler ile birlikte kanıtlanmalıdır. Reklam, tanıtım ve pazarlama desteği kapsamındaki prodüksiyon harcamalarında, prodüksiyon materyalinin Türkiye’de de kullanılacak ise prodüksiyon harcamalarına ilişkin hak ediş hesaplaması toplam harcamanın %50’si üzerinden yapılır.

Ticaret Müşavirliği/Ataşeliği onayına tabi belgelere ilişkin faaliyetler gerçekleştirilmeden en az 7 gün önce sağlık tesisleri veya aracı kuruluşlar tarafından ilgili Ticaret Müşavirliği/Ataşeliği’ne bildirim yapılır.

Destek başlangıcı olarak ilk destek ödemesine konu olan tanıtım çalışmasının başlangıç tarihi esas alınır. Bu tarihten itibaren 5 yıl sonra biter. Bu tarihten önceki döneme ait faaliyetler desteklenmez.

Destek Alınabilen Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Faaliyetleri

Reklam/ tanıtım desteklerinin birçoğu için destek alınabilmektedir. TV ve radyo kapsamında; TV/Radyo reklamları, TV/Radyo reklam yayın telifi, TV/Radyo reklam videolarının ülke bazlı adaptasyonu, TV/Radyo programlarına sponsorluk giderleri için destek alınabilmektedir.

İnternet üzerindeki faaliyetler için E-ticaret sitelerine üyelik, internet ortamında verilen reklamlar, online satış sitesi tasarımı/bakımı/güncellemesi, sosyal medya tasarımı, bakımı, güncellemesi, sosyal medyada verilen reklamlar, Web sitesi tasarımı/bakımı/güncellemesi/içeriklendirilmesi, akıllı cihazlara yönelik uygulama giderleri, arama motoru ve dijital platformlarda firma/ürün/hizmet/marka/platform tanıtımı giderleri karşılanabilmektedir.

Basılı tanıtım için de destekler bulunmaktadır. Bunlar; afiş, broşür, el ilanı, gazete/dergi reklamları, periyodik mağaza dergilerinde/kataloglarında yer alma/reklam verme, katalog şeklindedir.

Açık hava reklam ve tanıtım giderleri kapsamında ise açık hava elektronik ekranları, billboard/pano/tabela, bina/cephe/duvar/çatı reklamı,  durak/taşıtlarda yer alan reklam/giydirme totem reklamı yer almaktadır.

Özel tanıtım giderleri kapsamında da pek çok farklı alanda destek talep edilebilmektedir. Show defile/basın tanıtımı/kokteyl/seminer/konferans/gameshow/firma/ürün/hizmet/marka/platform lansmanı faaliyetleri, marka promosyon/iletişim/medya takip/danışmanlık/basın ve halkla ilişkiler ajansı ücretleri/komisyonları/genel dağıtım sistemleri/acente ve temsilcilik gibi danışmanlık ve komisyon harcamaları, online olanlar da dahil olmak üzere zincir marketlerin raflarına girmek için bir defalığına mahsus yapılan ödemeler (Listeleme bedeli), satışa konu olmayan ve üzerinde markanın yer aldığı eşantiyon malzemeleri giderleri için başvuru gerçekleştirilebilmektedir.

Son olarak diğer tanıtım/pazarlama harcamaları kapsamında yer alan faaliyetler de bu destekten faydalanabilmektedir. Diğer harcamalar kapsamında; tanıtım filmi/demo bölümü/programı yapımı, sinema reklamı, sponsorluk toplu e-posta/sms/mms gönderimi yer almaktadır.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: