Merkez Mahallesi, Kamara Apt, Hasat Sk. No: 52, 34360 Şişli/İstanbul

Reklam Tanıtım Ve Pazarlama Desteği

Reklam Tanıtım Ve Pazarlama Desteği

Reklam, Tanıtım Ve Pazarlama Desteği

Reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine (Ek-1) yönelik harcamalar, %60 oranında ve yıllık en fazla 400.000 USD tutarında desteklenir.

Yurtdışına yönelik olarak gerçekleştirilen Google Ads, Facebook, Instagram, billboard, afiş, broşür, TV ve radyo vs. reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine yönelik harcamaların desteklenmesine yönelik başvurular, faaliyetin tamamlanmasının ardından sağlık turizmi sektöründe faaliyet gösteren yararlanıcılar tarafından gerekli evraklar ile birlikte DYS üzerinden yapılır.

Yapılan tanıtım faaliyetinin doğru hedef kitleye ulaşılması, en uygun organizasyon mekânının belirlenmesi ve tanıtım amaçlı mesajın etkin iletişim metotları kullanılarak verilmesi, reklam tanıtım ve pazarlama teşviği kapsamındaki desteklerden yararlanılması açısından önemlidir.

 

Afiş, katalog, broşür, billboard gibi basılı tanıtım materyalleri ile eşantiyon malzemeleri ve tanıtım filminin desteklenmesine yönelik başvurular için tanıtım malzemesinin ya da tanıtım filminin kullanıldığı etkinliğe ait bilgi ve görsel örneklerin sunulması gerekir. Yurtiçinden temin edilen tanıtım materyallerinin yurt dışına gönderildiği gümrük beyannameleri (bedelsiz veya iz bedelli olmalı), miktarların belirtildiği detaylı kurye, kargo faturaları veya uygun nitelikteki belgeler ile birlikte kanıtlanmalıdır. Reklam tanıtım ve pazarlama desteği kapsamındaki prodüksiyon harcamalarında, prodüksiyon materyalinin Türkiye’de de kullanılacak ise prodüksiyon harcamalarına ilişkin hak ediş hesaplaması toplam harcamanın %50’si üzerinden yapılır.

Arama motoru(Google Ads) ve sosyal medya(Facebook, Instagram…) reklamları kapsamında elektronik ortamda kontrol edilebilen belgeler hariç, yurt dışında düzenlenen ve 20.000 doları aşan fatura, ödeme belgesi, sözleşme ve gerçekleşme raporunun Ticaret Ataşeliği’ne DYS üzerinden onaylatılmalıdır. Belirtilen tanıtım çalışmaları gerçekleştirilmeden en az 10 gün önce sağlık kuruluşları/acenteler tarafından ilgili Ticaret Müşavirliği/Ataşeliği’ne bildirim yapılır.

Harcamaya ait belgelerin düzenlendiği ülke ile tanıtım faaliyetinin gerçekleştiği ülke farklı ise harcama belgelerinin onayı, belgelerin düzenlendiği ülkede bulunan Ticaret Müşavirliği tarafından DYS üzerinden gerçekleştirilir. Ticaret Ataşeliği tanıtım çalışmasının gerçekleştirildiği ülkede bulunan Ticaret Ataşeliği ile irtibata geçerek tanıtım çalışmasına yönelik bilgi alır. Düzenlenen bir sözleşmede hizmet alınan taraf yabancı ise söz konusu sözleşmenin, yabancı şirketin yerleşik olduğu ülkedeki Ticaret Müşavirliği/Ataşeliği tarafından DYS üzerinden onaylanması gerekir.

2015/8 sayılı Karar’ın 1 no.lu ekinin “özel tanıtım giderleri” kısmında düzenlenen “defile / show / gala / özel sergi-gösterim / basın tanıtımı / kokteyl / seminer / konferans / gameshow / firma / ürün / hizmet / marka / platform lansmanı faaliyetleri” kapsamında, organizasyonun gerçekleştirilmesi için gerekli giderler yer alır.

Destek başlangıcı olarak ilk destek ödemesine konu olan tanıtım çalışmasının başlangıç tarihi esas alınır. Bu tarihten itibaren 48 ay sonra biter. Bu tarihten önceki döneme ait faaliyetler desteklenmez.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: