Merkez Mahallesi, Kamara Apt, Hasat Sk. No: 52, 34360 Şişli/İstanbul

Danışmanlık Desteği

Danışmanlık Desteği

Danışmanlık Desteği

Uluslararası pazarlarda rekabet avantajı sağlamak için Ticaret Bakanlığı’nın belirlediği konularda alacakları  danışmanlık hizmetlerine yönelik giderler, %50 oranında ve yıllık 200.000 dolara kadar desteklenmektedir.

Uluslararası pazarlarda rekabet avantajı sağlamak için pazarlama stratejisi, yurtdışı pazara giriş  ve pazar yapısı gibi konularda yapılacak olan danışmanlık hizmet giderlerine yönelik destekten yararlanabilmek için yararlanıcıların, danışmanlık hizmetini almaya başlamadan önce; gerekli evraklar ile birlikte “Ön Onay Başvurusu” yapmaları ve ön onay almaları gerekir. Ön onay alamayan danışmanlık hizmeti giderleri desteklenmez. Ön onay değerlendirilirken; danışmanlık hizmetinin alınacağı kurumun/kuruluşun/kişinin tecrübesi, uzmanlık alanı, daha önce yapmış olduğu çalışmalar ve danışmanlık hizmetinin muhtevası göz önünde bulundurularak verilir. Ön onayın alındığı tarihten sonra yapılan harcamalar destek kapsamındadır.

Danışmanlık hizmetinin alınmasına müteakip teşvik başvuruları, gerekli evraklar ile birlikte DYS(Destek Yönetim Sistemi) üzerinden yapılır.

Danışmanlık desteği başlangıç tarihi olarak ilk destek ödemesine ilişkin danışmanlık faaliyetinin başlangıç tarihi esas alınır. Bu tarihten önce alınan danışmanlık faaliyetleri destek kapsamına alınmaz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: