Merkez Mahallesi, Kamara Apt, Hasat Sk. No: 52, 34360 Şişli/İstanbul

Rapor Ve Yurtdışı Şirket Alımına Yönelik Danışmanlık Desteği

Rapor Ve Yurtdışı Şirket Alımına Yönelik Danışmanlık Desteği

Rapor Ve Yurtdışı Şirket Alımına Yönelik Danışmanlık Desteği

Bakanlık tarafından onay verilen kurumlardan alınan ya da hazırlatılan sektör araştırması, pazar araştırması, ülke, uluslararası mevzuatları, veri madenciliği  ve değerlendirme faaliyetleri, yabancı şirket veya marka raporları ile yabancı şirket alımlarına yönelik danışmanlık hizmetlerine yönelik harcamaları, %60 oranında ve yıllık en fazla 200.000 ABD Dolar tutarında desteklenir.

Pazar araştırması, sektör, ülke, uluslararası mevzuat, veri madenciliği/veri izleme/değerlendirme faaliyetleri, yabancı şirket veya marka odaklı raporlar ile yabancı şirket satın alımlarına ilişkin danışmanlık hizmetlerine yönelik harcamaların desteklenebilmesi için sağlık turizmi yararlanıcıların,  öncelikle ön onay başvurusu yaparak alınacak hizmete dair ön onay alması gerekir. Ön onay verilmeyen raporlar ya da yabancı şirket satın alımına yönelik danışmanlık hizmetleri giderleri desteklenmez. Ön onay incelemesi yapılırken, raporu hazırlayan ya da danışmanlık hizmetini verecek olan kuruluşun tecrübesi, uzmanlık alanı, yapmış olduğu çalışmalar ve raporun ya da danışmanlık hizmetinin içeriği göz önünde bulundurulur.

Rapor desteği kapsamında satın alınacak raporlar, son 2 yıl içerisinde hazırlanmış olmalıdır. 2 yıllık sürenin hesaplanmasında teşvik başvurusu tarihi esas alınır.

 

Hizmetinin alınmasının ardından destek başvuruları gerekli evraklar ile birlikte DYS üzerinden yapılır.

 

Veri tabanı üyeliği şeklinde olan başvularda söz konusu veri tabanına, ön onay formunda belirtilen zaman diliminde incelemeci kuruluşça(hizmet ihracatçıları birliği) tam erişim sağlanabilmesi gerekmektedir. Söz konusu erişimin sağlanması, destekten faydalanan yararlanıcıların sorumluluğundadır.

 

Destek başlangıcı olarak; rapor desteği için ilk destek ödemesinde bulunan en eski tarihli fatura baz alınır. Yabancı şirket alımlarına yönelik danışmanlık desteği için ise ilk destek ödemesine konu olan faaliyetin başlangıç tarihi esas alınır. Bu tarihten önceki döneme ait faturalar/faaliyetler desteklenmez.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: